Барај
 • Водоводџија
 • Здравје
 • Онлајн продавници
 • Перење Теписи
 • Ресторани
 • Стоматолошки Ординации
 • Телефони
 • Теретани
 • Фризерски салони
Град

Една од главните причини за да не го купите самсунг с20, е тоа што изгледа многу слично на другите неодамнешни телефони Galaxy S. Има исто заоблено стакло на задната страна, иста метална шина на рабовите, и истиот екран, речиси без рамка со само мала дупка за селфи камера.

Најзабележителната разлика е во тоа што Samsung ги следеше Apple и Google, при поместувањето на модулот на камерата настрана, за да биде поголем – иако тој на Samsung е правоаголник. Посуптилна (и добредојдена) разлика од претходните телефони Галакси, е тоа што екранот е помалку закривен на левата и десната страна.

2 Искуства заSamsung Galaxy S20 – мислења и искуства

Q Предности

Прекрасен екран со висока стапка на освежување
Издржлива батерија
Одличнен дизајн
Совршена големина
Огромни подобрувања на камерата во однос на S10

Q Мани

Лош скенерот за отпечатоци
Стапката на освежување од 120 Hz ја троши батеријата.
Изгледа исто како и секој друг телефон на Samsung
Камерите ги измазнуваат лицата
Софтверските ажурирања се гарантираат само две години

Оцени го

Дизајн

Перформанси

Батерија

Камери

Екран

Избери

Вашето искуство се препорачува да содржи најмалку 2-3 реченици

June , 2024

16

Недела

Затворено

August 26,2019

 • Вторник
 • 9:00am - 10:00am
 • feedbackadmin
Ќе ви биде испратена потврда за резервацијата, на вашата емаил адреса!

Успешно!

Го добивме вашиот термин за резервација, ќе бидете известени на емаил дали вашиот термин е ОДОБРЕН или ОТКАЖЕН. (Проверете и во spam/junk фолдерот на вашиот емаил).